Zoznam produktov podľa značky Vinárstvo Miroslav Dudo

Vinárstvo Miroslav Dudo bolo založené v roku 2001 a zaoberá sa spracovaním hrozna a výrobou sudových, ale nalmä kvalitných fľašovaných odrodových vín. Sídli v malebnom prostredí vínohradníckeho mesta Modra, časť Harmónia. Vo Vinárstve Miroslav Dudo – VMD produkujeme vína z 12-tich hektárov viníc. Z toho 8 hektárov obrábame v katastri mesta Modra. Ponúkame 14 druhov vín, z ktorých je 12 odrodových a 2 značkové vína (cuveé). Značkové vína vyrábame vyzrievaním v drevených sudoch.

Prvoradým cieľom je ponúkať vysoko kvalitné vína za dostupné ceny.

Korene vínohradníctva a vinárstva siahajú hlboko do histórie mojej rodiny. Vinárska tradícia bola  prerušená komunizmom a ja som prvý „novodobý“ vinár v dudovskom rode.

Vinárstvo Miroslav Dudo bolo založené v roku 2001. Nadviazali sme tak na bohaté tradície niekoľkých generácií vinárskych predkov. Múdrosť starých vínohradníkov a vinárov si teraz uvedomujem oveľa viac, ako keď som bol mladík tesne po vyštudovaní. Viem, že je veľmi dôležité z nej čerpať, lebo veľa z nej platí a bude platiť naveky.

Preto sú aj naše vína vyrobené modernou technológiou, ktorá je obohatená o skúsenosti a tradície mojich predkov, ale aj iných modranských vinárov.

Starostlivo dopestované hrozno dosahuje vyššiu cukornatosť, čo ho predurčuje na zaradenie do kategórií vín s prívlastkom, od suchých až po prírodne sladké vína.

V skladbe dlhodobo známych odrôd sú – Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Chardonnay, Tramín, Sauvignon, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Svätovavrinecké a nechýbajú ani skvelé slovenské odrody Devín a Dunaj.

Nami vyrobené vína sú určené pre vínotéky, reštaurácie, rôzne firemné podujatia, ale aj pre privátne archívy. Naše vína získavajú prestížne ocenenia na slovenských výstavách ale aj na konkurzoch s medzinárodnou účasťou. Za pripomenutie stojí dvakrát získaná Cena prezidenta Slovenskej republiky, Šampión a dvakrát vicešampión Československej ligy, Šampióni a zlaté aj strieborné medaily v iných súťažiach.

Čo ste sa teraz dočítali, nie je zďaleka všetko. Ak navštívite Vinárstvo Miroslav Dudo – VMD, dozviete sa viac. Ponúkame Vám dobré víno, chutné jedlo, srandovné príhody z viníc a pivníc, trošku folklóru a výbornú zábavu.

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne produkty

Zostaňte naladení! Tu sa zobrazia ďalšie produkty, keď budú pridané.